„Piloci” w Teatrze Muzycznym Roma

Zaraz po świętach, 27 grudnia 2017 roku byliśmy w Teatrze Muzycznym Roma na przedstawieniu „Piloci”. Piękny gmach, stylowy wystrój, a na scenie polski musical . Bardzo świeży spektakl, gdyż jego premiera miała miejsce 7 października tego roku, a reżyserem jest Wojciech Kępczyński, natomiast teksty piosenek napisał Michał Wojnarowski.

Musical „Piloci” to opowieść rozpoczynająca się w 1939 r., jeszcze przed II wojną światową, w Warszawie, a kończąca w Paryżu w 1946 roku.  Bohaterami są młodzi ludzie, polscy piloci, którzy brali udział m.in. w słynnej i zwycięskiej bitwie o Anglię w 1944 roku oraz ich przyjaciele. Dokładnie to historia pary - Janka, który jest pilotem i Niny, młodziutkiej piosenkarki rewiowej. Młodzi bardzo się kochają i mają wspólne plany, a potem zaczyna się wojna, rozłąka, bombardowania, walka z najeźdźcą i różne jej metody, aż w końcu nic już nie jest ani proste, ani oczywiste. Historia wojenna, pełna mocnych wrażeń i wzruszeń, a także bardzo nieoczekiwana w swoim zakończeniu. Po przedstawieniu ogromne brawa i owacje na stojąco.

Zobaczyliśmy nie tylko życiową opowieść o młodych ludziach walczących /jak śpiewali/ „..o miłość, wolność i sny..”, ale także fantastyczne kreacje aktorskie Natalii Krakowiak /Nina/ i Jana Traczyka /Janka/. Poza tym zachwyt zarówno dzieci, młodzieży, jak i dorosłych wzbudziły niesamowite efekty specjalne, w tym także pirotechniczne oraz olbrzymie, przesuwane ekrany LEDowe. Byliśmy wszyscy zachwyceni musicalem, a od braw, aż bolały ręce.

                                                                                                                                                                Katarzyna Chylińska, mama Franka

 

piloci

Musical "Piloci" oczami naszych młodych widzów:

„Musical miał bardzo ładne piosenki. Scenografia była wspaniała. Uczucia, które były ukazane w spektaklu były bardzo prawdziwe. Gdybym mogła poszłabym jeszcze raz.”

                         Basia M.

„Przedstawienie „Piloci” bardzo mi się podobało. Moją uwagę przykuły idealnie dobrane multimedia, które cały czas nawiązywały do rozgrywanych na scenie wydarzeń, przy okazji je upiększając. Jestem zaczarowana wszystkimi, pięknymi piosenkami ze sztuki. …. Zupełnie nie spodziewałam się, że w pewnym momencie na scenie pojawił się wielki ogień – bardzo mi się to podobało. „Piloci” to cudowna sztuka o miłości, wojnie i podstępach.”              

                                                                                                                         Julia W.

„Spektakl „Piloci” bardzo mi się podobał, …miał bardzo ciekawe przesłanie. Efekty dźwiękowe i multimedialne były bardzo interesujące, dlatego tak fajnie się oglądało.”

                                                                                                                                                                                              Natalia P.

„ W spektaklu było dużo ładnych piosenek. Cały czas przedstawienie nawiązywało do II wojny światowej. Było bardzo wzruszające, były też dobre efekty dźwiękowe.”

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 Piotr M.

Spektakl "Piloci " bardzo mi się podobał. Było mnóstwo aktorów, którzy grali w tym spektaklu..Podobały mi sie też efekty specjalne. Zakończenie było smutne, jednak spektakl był dobrze zorganizowany. Bardzo mi się podobał.

                                                                                                                                 Franek P.