Obchody jubileuszu 15- lecia Świetlicy „Pod Aniołem”

6 stycznia 2018 roku uroczyście obchodziliśmy 15- lecie Świetlicy „Pod Aniołem”. W sali teatralnej ks. Szczepana pokazana została jubileuszowa prezentacja z piętnastoletniej pracy świetlicy. W pokazie Abecadło świetlicy „Pod Aniołem” znalazło się trochę historii, a także przegląd działań, różnych programów świetlicy i wspólnych wyjść  oraz wycieczek.

Przypomniana została też misja świetlicy, w której celem nadrzędnym zawsze było i jest tworzenie dzieciom przyjaznego miejsca, w którym czułyby się bezpieczne, potrzebne, akceptowane i doceniane.

Świetlica powstała 7 stycznia 2003 roku.  Proboszczem Parafii był wówczas ks. Krzysztof Waligóra, który bardzo aktywnie poparł utworzenie Świetlicy. Pomysłodawcami i organizatorami były natomiast Pani Grażyna Hulak i Pani Teresa Tymosiewicz – Muszel.

Świetlica przez te wszystkie lata, aż do dziś prężnie działa, a dzieci czynnie uczestniczą w życiu Parafii. Biorą ponadto udział w konkursach plastycznych, teatralnych, muzycznych i recytatorskich. W ramach Świetlicy działa też z sukcesami Teatr Raj. O Świetlicy wielokrotnie pisały gazety i portale internetowe. Na bieżąco zamieszczane są informację o świetlicowych wydarzeniach na stronach internetowych Świetlicy www.pod-aniolem.waw.pl i Teatru Raj www.pod-aniolem.waw.pl/raj

Po wzruszającej prezentacji były piękne podziękowania dla kadry Świetlicy, która na co dzień tworzy jej atmosferę i dba o dzieci. Podziękowania za wspieranie pracy Świetlicy otrzymali również Proboszcz Parafii ks, Sylwester Gaworek i  Pani Małgorzata Kwiatkowska, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Targówek. 

Rozstrzygnięty został także konkurs na pracę pt. „Mój Anioł Stróż”, a zwycięzcy otrzymali nagrody.

Następnie wszyscy obejrzeli premierowe przedstawienie bożonarodzeniowe w wykonaniu młodych artystów Teatru Raj pod tytułem „W poszukiwaniu wydarzenia, które wszystko zmieniło”. Dzieci i młodzież przygotowywały się do tej sztuki pod czujnym okiem aktorów Teatru Rampa - Pana Leszka Abrahamowicza i Pana Piotra Furmana oraz reżyserów spektaklu Pani Teresy Tymosiewicz – Muszel i Pana Radosława Rzepko. Premiera miała pełną widownię i również całkowity sukces ! Wszystkim bardzo się podobało, a młodzi aktorzy dostali duże owacje.

Ostatnim punktem obchodów Jubileuszu było przyjęcie w Świetlicy, które rozpoczęło się uroczystym krojeniem wspaniałego tortu z logiem świetlicowym. Furorę zrobiły także bardzo smaczne szaszłyki i domowe ciasta. Goście fantastycznie się bawili, a atmosfera przyjacielskiej serdeczności wypełniała całą Świetlicę „Pod Aniołem”. Wszyscy życzymy Świetlicy - zarówno kadrze , jak i dzieciom kolejnych udanych lat !!!              

                                   Katarzyna Chylińska  mama uczestnika świetlicy i Teatru RAJ

 

PROGRAM JASEŁEK (do pobrania)